Služba za interne bolesti osnovana je 1. I 1942. godine i imala je 42 bolesničke postelje. Prvi načelnik ove službe bio je dr Agošton Vig. Uz njega radi i dr Radojka Mrkšić, lekar sekundarac, koja je i stanovala u Bolnici. Prvi EKG aparat za ovu Službu kupljen je iste, 1942. godine. Tih prvih godina Službi za interne bolesti pripadale su rentgen kabinet i laboratorija. Od 1957. godine u Službi radi dr Milan Jakovljević, lekar specijalista interne medicine.
Po izgradnji novog bolničkog paviljona, Služba za interne bolesti dobija nov, veći prostor i proširuje se na 76 postelja. Od 1958. do 1965. godine, internistička ambulanta funkcioniše unutar Bolnice. Dr Eržebet Lojko, specijalista za interne bolesti, je radila u internističkoj ambulanti u domu zdravlja od 1942-1958. godine, a od 1958-1960. godine, ona prelazi u Bolnicu i tu radi u internističkoj ambulanti. Od 1958-1965. godine u Službi radi dr Đula Tantoš, koji je 1962. godine postao specijalista interne medicine. Dr Vig Agošton odlazi u penziju 31. X 1962. godine, a na njegovo, mesto načelnika odeljenja postavljen je 1. XI 1962. godine dr Milan Jakovljević. On je bio načelnik Službe do 31. X 1966. godine. Interno odeljenje 1965. godine ima 72 bolesničke postelje i u Službi rade: dr Milan Jakovljević, dr Ede Adam, dr Đula Tantoš, dr Bela Marton i dr Jerne Vig Verebeš, svi specijalisti interne medicine.
Godine 1966. je za načelnika Službe postavljen dr Ede Adam. Te godine proširuje se kapacitet Odeljenja na 8O postelja, što je postignuto uglavnom pomoćnim posteljama, jer se ukazala velika potreba za njima. Godine 1968. se na specijalizaciju primaju dr Dragutin Đurić i dr Ištvan Šepšei a te godine se osniva i Savetovalište za dijabetičare, u kome rade dr Dragutin Đurić i dr Gašpar Dani, koji je započeo specijalizaciju.
Dr Ede Adam 1970. godine završava subspecijalizaciju iz kardiologije i započinje rad kardiološka ambulanta. Sedmog X 1971. godine je započeo specijalizaciju dr Peter Klem i na odeljenju radi do 20. XI 1977. godine. Godine 1972. je nabavljen prvi defibrilator (Helige - Niš). Iste godine dr Dragutin Đurić završava specijalizaciju iz interne medicine, a 1973. specijalistički ispit polaže i dr Gašpar Dani. Dr Ede Adam 6. I 1974. godine napušta odeljenje i odlazi da radi u Nemačku. Od 1. I 1974. godine preuzima mesto načelnika dr Dragutin Đurić da bi ga obavljao sve do 7. II 1982. godine.
Godine 1975. je nabavljen prvi fleksibilni gastroskop (Olympus GIF-D) kao i izvor hladnog svetla (Olympus CLE-3) i fotoaparat za endoskopske slajdove. Nabavljen je, takođe, i prvi komplet za perkutanu biopsiju jetre (Menghini), pa je urađena i prva perkutana biopsija jetre. Služba nabavlja 1976. godine aspirator za aspiraciju želudačnog sadržaja, a 1977. godine prvi kruti laparoskop (Wolf) sa progradnom i lateralnom optikom i prateći izvor hladnog svetla, rektosigmoidoskop (Wolf) sa tri tubusa, tri proktoskopa, kao i aparate za elektroresekciju i elektrokoagulaciju (Erbotom-F2).
Dr Bela Marton odlazi iz Službe 31. XII 1977. godine i prelazi da radi u subotičku bolnicu. Godine 1978. dr Dragutin Đurić polaže subspecijalistički ispit iz kardiologije, dr Jene Zaboš postaje specijalista interne medicine, a 1979. godine dr Božana Naumov polaže specijalistički ispit. U saradnji sa Hirurškom službom (Dr Erne Verebeš) urađen je prvi laparoskopski pregled. Iste godine dr Dragutin Đurić i dr Gašpar Dani uvode u rutinski rad cikloergometriju, fonokardiografiju, karotidogram i apex kardiogram.
Četvrtog VIII 1980. godine je osnovana Koronarna jedinica, koja je imala 4 kreveta. Uz svaki krevet se nalazila monitorska jedinica kontrolisana od centralne jedinice. Medicinske sestre su tokom 24 sata boravile u jedinici, u namenski izgrađenom boksu, u kome je bila smeštena i centralna jedinica. Godine 1981. je primljen u Službu dr Andraš Fruža, lekar na specijalizaciji. Godine 1984. i dr Ištvan Kovač završava specijalizaciju iz interne medicine.
Osmog II 1982. godine, dr Gašpar Dani je postavljen za načelnika Službe i na kom mestu ostaje do 22. X 1990. godine. Godine 1986. Služba gubi dvojicu specijalista. dr Ištvan Šepšei, internista, subspecijalista nefrolog, umire a dr Andraš Fruža napušta Službu i odlazi za Nemačku. Prvog VII 1987. godine je specijalizaciju započeo dr Bela Đetvai, a 15. VIII 1988. dr Zoltan Gubik. Godine 1987. magistrira dr Božana Naumov iz gastroenterologije, dr Ištvan Kovač polaže 1988. subspecijalistički ispit iz gastroenterologije, a 1989. godine dr Božana Naumov brani doktorsku disertaciju u Novom Sadu.
Prim. dr Dragutin Đurić i dr Gašpar Dani uvode 1990. godine, kao rutinsku metodu, holter monitorisanje na aparatu Hewlet-Packard. Od 23. X 1990. godine na mesto načelnika Službe se postavlja dr sc. med. Božana Naumov, na kojem se nalazi do današnjeg dana. Specijalizaciju 1. VII 1991. godine započinje dr Dragiša Zeković. Godine 1991. je urađena prva analiza materijala na helicobacter pylori infekciju u saradnji sa Patomorfološkom i Mikrobiološkom službom. Iste godine, prim. dr Dragutin Đurić brani doktorsku disertaciju u Novom Sadu, prim. dr Jene Zaboš magistrira na endokrinologiji a dr Gašpar Dani polaže subspecijalistički ispit iz kardiologije. Dr Bela Đetvai, internista, napušta Službu. Dr Jerne Vig Verebeš odlazi 30. X 1992 godine u penziju.
Kada je završena rekonstrukcija Hirurškog odeljenja, u sklopu te rekontrukcije, 1993. godine adaptira se i nova koronarna jedinica sa 7 kreveta opremljena modernom opremom, centralnim razvodom medicinskih gasova i vakuma. Te godine specijalizaciju završava dr Milojka Popović, a Službu napušta dr Zoltan Gubik, lekar na specijalizaciji iz interne medicine. 15. III 1996. godine dr Dragiša Zeković prekida specijalizaciju i napušta odeljenje.
Dr Milojka Popović polaže 1997. godine subspecijalistički ispit iz hematologije, a u službu je primljena mr sc. med. dr Eržebet Sabo, koja iste godine i završava specijalizaciju iz interne medicine. Godine 1996. Zdravstveni centar "Dr Gere Ištvan", postaje nastavnom bazom Medicinskog fakulteta u Novom Sadu, a školske 1996/1997. godine prim. dr sc. med. Božana Naumov i prim mr. sc med. Jene Zaboš su izabrani za saradnike u nastavi za šestu godinu studija medicine iz oblasti interne medicine.
Prim. dr sc. med. Dragutin Đurić i prim. dr Gašpar Dani uvode, kao rutinsku metodu, 1998. godine 24-satno monitorisanje krvnog pritiska. Ove godine se završava i opremanje hematološkog kabineta.
Od osnivanja Službe pa do danas u njoj su na specijalizaciji iz interne medicine, bili: dr Milan Jakovljević, dr Đula Tantoš, dr Ede Adam, dr Bela Marton, dr Jerne Vig Verebeš, dr Veselko Šećerov, dr Vasa Jančić, dr Ištvan Šepšei, dr Dragutin Đurić, dr Gašpar Dani, dr Ištvan Ujhazi, dr Peter Klem, dr Jene Zaboš, dr Cveta Gerić, dr Ivan Šećerov, dr Božana Naumov, dr Ištvan Kovač, dr Andraš Fruža, dr Ferenc Čanji, dr Katalin Odri Šagi, dr Bela Đetvai, dr Zoltan Gubik, dr Milojka Popović, dr Dragiša Zeković, dr Borislav Radosavljević i dr Eržebet Sabo.
Danas, Služba za unutrašnje bolesti ima 80 kreveta a odeljenje je podeljeno na kardiološki, gastroenterološki, endokrinološki, hematološki i opšti internistički odsek. Raspolaže sa koronarnom jedinicom sa 7 kreveta, i sobom za intenzivnu terapiju sa 6 kreveta. Na odeljenju funkcionišu 4 kabineta i to: kardiološki (prim. dr sc. med. Dragutin Đurić, prim. dr Gašpar Dani), gastroenterološki, (prim. dr sc. med. Božana Naumov, dr Ištvan Kovač), endokrinološki (prim. mr. sc. med. Jene Zaboš) i hematološki (dr Milojka Popović). U okviru Službe se nalazi i specijalistička internistička ambulanta, prijemno-konsultativna ambulanta i Savetovalište za dijabetes i bolesti ishrane. Na odeljenju radi 7 lekara specijalista (od kojih dva doktora nauka, dva magistra nauka, šest subspecijalista, četiri primarijusa, dva saradnika u nastavi u oblasti interne medicine na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu), 1 viša medicinska sestra, 21 medicinska sestra i 6 higijeničarki.
Dosadašnji načelnici: